معرفی رنگها

  • 30 آبان 1397
معرفی رنگها

معرفی رنگها

 

آسا پلاست در زمینه فروش ونصب وطراحی دیوارپوش و تایل های سقفی PVC و همچنین  در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی فضاهای اداری و مسکونی و تجاری دارای تجارب زیادی می باشد.

از آنجایی که امروزه هنر طراحی معماری و دکوراسیون داخلی یکی از بیشترین کاربردها را در زمینه کسب و کار و آرامش فضایی را در بر می گیرد، استفاده از بهترین مجموعه ها  و بهترین طرحها و دکوراسیون داخلی امری ضروری می باشد.

 

 آسا پلاست در راستای ارتقای سطح کیفی محصولات خود از بهترین و مرغوبترین مواد اولیه استفاده کرده و خطوط تولید خود را مجهز به بهترین ماشین آلات و دستگاههای تمام اتوماتیک کرده است تا گامی در جهت تولید محصولی مطابق با سلیقه مصرف کننده بردارد.

 

 مزایای استفاده از دیوارپوش و سقف کاذب پی وی سی

پلی ونیل کلراید با نام اختصاری PVC نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی قدیمی می باشد و در سالهای اخیر به دلیل اجرای سیستم سبک سازی همراه با استحکام، جلوگیری از اتلاف انرژی و اهمیت زیبائی در دکوراسیون داخلی ساختمان به شدت مورد توجه قرار گرفته است.
به کارگیری دیوارپوش  وسقف کاذب پی وی سی در ساختمان این امکان را بوجود می آورد که تاسیسات فنی و کانال کشی ها کاملا در زیر این مصالح پنهان گردیده و در نهایت ظاهری زیبا از سقف ارائه می دهد.

در سالهای اخیر وقوع زلزله هایی که به دلیل وجود ساخت وساز های قدیمی اثرات مخربی در برداشتند و نیز دیگر مشکلاتی که سکونت در سازه های سنتی و سنگین به همراه دارد ، لزوم به کارگیری اصول سبک سازی ساختمان را مطرح می کند، که این منظور با به کارگیری سقف و دیوار پوش پی وی سی به خوبی انجام پذیر است.

 

مــــــزایـــــا :
1- دیوارپوش پی وی سی تا زمانی که در معرض شعله مستقیم آتش و یا ضربه جسم نوک تیز نباشد به هیچ عنوان نیازی به تعویض یا تعمیر نخواهد داشت به این ترتیب با استفاده از پی وی سی به عنوان پوشش دیوار و سقف از بوجود آمدن مخارج اضافی مانند تعویض و رنگ آمیزی هر ساله ساختمان جلوگیری می شود و در صورت آسیب دیدن قسمت کوچکی از سطح ، امکان تعویض را، فقط در همان نقطه آسیب دیده بوجود می آورد.
2-  پانل های پی وی سی ضد حشره و ضد باکتری هستند واین حسن را دارند که مصرف کننده با اطمینان خاطر اقدام به خرید و نصب این محصول در محل سکونت و کار خود می کند.

3- با داشتن طول عمر بسیار بالا این دیوارپوش های پی وی سی باعث حذف مخارج اضافی مانند رنگ آمیزی هرساله ساختمان میشود. ( صرفه اقتصادی)

4 – ثبات رنگ

5- قابل نصب روی تمام سطوح

6- درمقابل ترک ساختمان و ضربه بسیارمقاوم می باشند.

آشنایی با رنگهای گرم و سرد در دکوراسیون

رنگ ها الهام بخش- انرژی زا - تسلی دهنده و حیات بخشند.استفاده از رنگ سردیاگرم در دکوراسیون اتاق تاثیر متفاوتی در شما ایجاد می کند.

 

طرح گرم

طیف رنگ های گرم با ایجادشادی و صمیمیت مناسب اتاق های بزرگ بوده دیوارهای شمارا به استراحت و خواندن رمان مورد علاقه تان تشویق می کند.سایه طبیعی روی دیوار – میزوآباژور- توازن وآرامش ایجاد می کند

 

طرح سرد

حس بهاری و تازگی حاصل از سایه های طبیعی رنگ های سرد به دلیل خنثی بودن ان آرامش – سکوت و برگشت به گذشته را القا می کند.رنگ های سرد اتاق را بزرگ تر نشان می دهند به دلیل ایجاد حس سرما مناسب اتاق های کوچک و آفتاب گیرهستندتمام وسایل روی میز به عنوان اجزا جداگانه به نظرمی رسند چون رنگ های سرد خطوط اصلی را تقویت می کنند.

  1. رنگ کرم

کرم برای بزرگ تر و روشن تر جلوه دادن یک اتاق بسیار مناسب است. رنگ کرم ولی خنثی باهرنوع دکور و سبکی همخوانی دارد.برای جاهای کوچک بسیارمناسب وآن را بزرگ تر نشان می دهد

  1. رنگ زرشکی

زرشکی لذت چشایی را افزایش می دهد. این رنگ می‌تواند انتخاب مناسبی برای اتاق ناهارخوری باشد.برای اتاق بانوان نیز موثر است وظرافت را افزایش می دهد.

  1.  رنگ قهوه ای:

برخی رنگهای قهوهای بسته به میزان سیری رنگ میتوانند سرد یا گرم باشند اما به هر حال برای کار خوب و ملایم هستند . خوبست قهوه ای تیره را در اتاقهایی که احتیاج به حس راحتی و امنیت دارند یا در اتاقهایی که معمولاً هنگام غروب و تحت نور مصنوعی مورد استفاده قرار میگیرند بکار بریم . قهوه ای معمولاً برای اتاقهای نشیمن هم مناسب است از لحاظ روانشناختی

قهوه ای با نیاز به امنیت برقراری ارتباط با افراد، هم فکری و نیاز به یک محیط راحت مرتبط است .

 

  1. سفید و رنگ کرم

اگر به ایجاد آرامش در فضای منزل خود علاقه مندید، سفید در کنار کرم می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد. رنگ سفید به خودی خود روشن است و در کنار یک رنگ نسبتا روشن دیگر مانند کرم، می تواند دکوراسیون زیبا و آرامش بخشی را به وجود بیاورد. ترکیب این دو رنگ باعث بزرگ به نظر رسیدن فضا نیز می شود و از این رو، اگر منزل کوچکی دارید که می خواهید با استفاده از ترفندهای دکوراسیون بزرگتر به نظر برسد، انتخاب و ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر از گزینه هایی است که به شما پیشنهاد می شود

  1. سفید و رنگ قهوه ای

شاید ترکیب این دو رنگ به اندازه ترکیب کرم و رنگ قهوه ای محبوبیت نداشته باشد و در بسیاری از مواقع حتی فکر امتحان کردنش هم به ذهن شما خطور نکند، اما ما به شما می گوییم که این یک انتخاب ایده آل خواهد بود. رنگ سفید با قهوه ای، خصوصا نوع تیره آن کنتراست زیادی دارد و از این رو هم نشینی این دو رنگ بسیار خوب به نظر می رسد. اگر دکوراسیون کرم قهوه ای را به خاطر زیاد به کار برده شدن در منازل نمی پسندید و می خواهید کمی متفاوت باشید، ترکیب سفید و قهوه ای را امتحان کنید

  1. سفید و رنگ طلایی

رنگ طلایی یک از آن رنگ هایی است که در صورت درست به کار برده شدن در فضای منزل می تواند بسیار زیبا و فریبنده باشد. در رابطه با به کار بردن رنگ طلایی، باید بدانید آن را کجا، چگونه و در ترکیب با چه رنگی به کار ببرید تا زیبا به نظر برسد. مسلما ترکیب رنگ های دیگر با رنگ طلایی از آن جا که این رنگ جزو رنگ های خاص به شمار می رود، باید با دقت زیادی صورت بگیرد. سفید یکی از رنگ هایی است که اگر فکر داشتن یک دکوراسیون با تم طلایی را در سر می پرورانید، می تواند به بهترین گزینه شما تبدیل شود. سفید یک رنگ خنثی و ساده است که به رنگ طلایی اجازه می دهد خود را به رخ کشیده و در زیباترین شکل قرار گیرد. اگر یک دکوراسیون سفید رنگ دارید، می توانید با اضافه کردن چند عنصر به رنگ طلایی یک هم نشینی فوق العاده به وجود بیاورید.

  1. سفید و رنگ زرشکی

یکی از شیک ترین ترکیب رنگ های ممکن، استفاده از رنگ زرشکی در کنار سفید است. زرشکی رنگی است که می تواند به تنهایی دکوراسیون یک خانه را از این رو به آن رو کند؛ بنابراین، اگر به دنبال یک تغییر اساسی هستید و می خواهید مبلمان و دکور منزلتان به چشم بیاید، زرشکی را جزو گزینه های خود قرار دهید. زرشکی یک رنگ منحصر به فرد و جلب توجه کننده است که در صورت استفاده، حتی در مقیاس کوچک نیز تاثیرگذار خواهد بود. این رنگ برای بیرون آوردن یک فضای تمام سفید از بی روحی و سردی انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

  1.  سفید و سیاه

آخرین گزینه این لیست به ترکیب سفید با رنگی تعلق دارد که دقیقا در نقطه مقابل آن قرار گرفته استسیاه و سفید، بدون شک بهترین ترکیب رنگ ممکن را به وجود می آورند. این دو رنگ به طور همزمان متضاد و مکمل یکدیگر هستند و در صورت ترکیب مناسب، می توانند به زیباترین شکل ممکن فضای منزل شما را تعریف کنند. این موضوع که رنگ سیاه تا چه حد در ایجاد یک فضای خاص و شیک تاثیرگذار است تقریبا به همه ثابت شده است. با این حال، سیاه رنگی نیست که هر کسی به عنوان زینت دهنده دکور منزل خود انتخاب کند و کسانی نیز که این رنگ را مد نظر دارند، معمولا افراد به خصوصی هستند که به دنبال ایجاد یک فضای متفاوت می باشند. دکور سیاه و سفید در صورتی که مورد علاقه شما باشد، یکی از زیباترین ترکیب رنگ های موجود است. توجه داشته باشید که رنگ سیاه را از آن جهت که غالب است باید به نحوی در فضا به کار ببرید که تعادل بصری به هم نخورد.

چینش رنگ ها در دکوراسیون :

رنگ های رایجی که برای دیوارها به کار می روند، بین رنگ های روشن، متوسط و سفید متغیرند. در اینجا نیز دلیل انتخاب چنین رنگ هایی، این است که بتوان از نور، بیشترین بهره را برد. اما اگر امکان ورود نور زیاد به داخل اتاق وجود داشته باشد، به جای آن ها، از سیاه آمیخته های تیره تر استفاده می کنند. افزودن نور مصنوعی به این گونه رنگ آمیزی، می تواند فضایی چشمگیر و جالب توجه را خلق نماید.

اتاق نشیمن:
رنگ های اتاق نشیمن را باید بر اساس رنگ های طبیعی موجود در اتاق انتخاب نمود. در وهله ی اول، باید رنگ کف اتاق، شومینه، آجرها یا کارهای سنگی را مورد توجه قرار داد و از تضاد (کنتراست) قوی میان سیاه آمیخته های تیره و روشن پرهیز کرد. چراکه تضادها باعث جلب توجه می شوند و چون معمولا چنین اتاقی را به مطالعه، استراحت، گوش دادن به موسیقی و گفتگو اختصاص می دهیم، میل نداریم هیچ موردی موجب پریشانی حواس ما گردد. بهتر است پرده یا کرکره هایی را انتخاب کنید که تضاد کمتری با رنگ دیوار همجوار خود داشته باشند. به عنوان اصلی کلی، توصیه می کنیم که برای رنگ مبلمان، قالیچه ها و رویه ی صندلی ها، از درجاتی تیره تر از رنگ دیوارها استفاده کنید. با این کار، طرح اصلی اتاق نشیمن با رنگ ها در هم می آمیزد، بدون آن که تضاد فاحشی میان آن ها به چشم بخورد. می توانید با برگزیدن رنگ هایی مناسب برای وسایلی چون گلدان، آباژور و گیاهان تزیینی، سایه روشن های موثری به اتاق بیفزایید

اتاق بچه ها
برای بچه های زیر سیزده سال، به منظور ایجاد محیطی شاد و درخشان، رنگ های زرد و نارنجی و قرمز انتهای طیف رنگی پیشنهاد می شود. برای سنین بالاتر، درجات روشن تر طیف های آبی و سبز دارای ارجحیت می باشند. برای چنین اتاقی، نباید از رنگ های تیره استفاده کرد. به نور اتاق توجه خاصی داشته باشید تا بچه ها به هنگام مطالعه، دچار خستگی نشوند.
اتاق خواب:
این اتاق، محلی است برای استراحت کردن و آرامش یافتن. پیشنهاد می شود به جای استفاده از رنگ های متضاد و تند، رنگ های ملایم و ملیحی را برای این اتاق انتخاب کنید. آب و هوای محل زندگیتان را مد نظر داشته باشید. در کشورهای سردسیر، رنگ های گرم انتهای طیف رنگی، رنگ های مناسبی هستند و در مناطقی که آب و هوای گرم تری دارند، رنگ های سرد انتهای دیگر طیف، رنگ های نیرو بخشی به شمار می روند.
اتاق غذاخوری:
استفاده از رنگ های روشن و متوسط برای دیوارهای اتاق، فضای شاد و گرم و دوستانه ای را فراهم می آورد. پیشنهاد می کنیم رنگ هایی را برگزینید که با رنگ های طبیعی غذا همگون باشند. از آنجایی که رنگ های خیلی پریده رنگ مانند انواع رنگ های سبز و زرد یادآور بیماری و ناخوشی هستند، بهتر است از انتخاب این گونه رنگ ها برای اتاق غذاخوری بپرهیزید. رنگ های متضادی را می توان در بخش های کوچکی از این اتاق، مانند رومیزی یا دستمال سفره به کار برد. به طور کلی، در پی یافتن درجات روشن رنگ ها باشید تا بدین طریق، رنگ غذاها به خوبی به چشم بیایند.
حمام:
از آنجایی که معمولا فضای کوچکی را به حمام اختصاص می دهند، توصیه می کنیم درجات روشن و متوسط رنگ ها را برای دیوار برگزینید تا بدین طریق، مکانی دلبازتر و وسیع تر به نظر برسد. دستشویی، وان، توالت و کاشی ها، وسایل تقریبا ثابت و دائمی هستند و شاید بهتر باشد آن ها را نقطه ی آغاز طرح رنگی خود در نظر بگیرید. از آنجایی که سفید و رنگ های مایل به سفید، نماد و مشوق پاکیزگی هستند، آن ها را می توان رنگ های خوبی برای حمام ها دانست. درجات روشن و متوسط آبی، فیروزه ای، آبی-سبز و سبز، نماد عناصر طبیعی و تداعی کننده ی تازگی و طراوت آب و فضاهای باز هستند. حوله ها، مسواک ها و مو خشک کن ها، همگی از جمله وسایلی هستند که به کمک آن ها، می توان رنگ های متضادی را مرتبط با طرح رنگی مورد نظر، به محیط افزود.

پانل هات استمپ

این دسته از محصولات پانل هایی هستند که بر روی سطحشان نوعی از روکش بسیاز نازک و مقاوم به صورت هات استمپ چسبانده می شود . ضخامت پانل ها هشت میلی متر و عرض پانل بیست سانتی متر بوده و در شاخه های شش متری تولید می گردد.این پانل ها در سقف پارکینگ ها ، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی  کاربرد دارند

 

                   طرح حلقه ای کد 117                                                             طرح گلبرگ کد 118

 

  


 

 

           طرح ستاره ای کد 115                                                                   طرح باران کد 120